Van Wijnen, bouwers.
De reclame slogan van Van Wijnen bouwers luidt: En samen bouwen we aan ruimte voor een beter leven.
Op hun website geven ze een toelichting wat ze hieronder verstaan. Ze beginnen met de vraag: Wat brengt een gebouw tot leven? Hun antwoord is: In de afgelopen honderd jaar hebben wij geleerd dat het niet in de stenen zit, maar in de mensen. Want door erin te wonen, werken, leren, zorgen en recreëren krijgt een ruimte of plek pas écht betekenis.
Het bedrijf bestaat al meer dan 100 jaar. Maar pas in 1989 komen ze naar Baarn. Op het dan pas gerealiseerde industriegebied De Drie Eiken bouwen ze een nieuw hoofdkantoor. De eerste steen wordt symbolisch gelegd door de heer E. de Leeuw op 9 september 1989.
Van Wijnen is een onderneming van ondernemers. De onderneming telt maar liefst 24 vestigingen, dit zijn allemaal zelfstandige ondernemingen. Hier kunt u in principe terecht met elke huisvestingsvraag. Waar ze denken dat u beter af bent met een bepaalde expertise, dan is deze snel ingeschakeld vanuit een andere vestiging. Dat is het voordeel van een grote netwerkorganisatie. De netwerkorganisatie versterken en verbinden ze via vijf regio’s en de centrale locatie in Baarn.
Wie is de heer E. de Leeuw, de steenlegger? E. de Leeuw is vorige directeur eigenaar en vader van de huidige directeur-eigenaar van de Van Wijnen Groep in Baarn. E. de Leeuw nam vele jaren geleden de timmerwinkel van zijn vader in Tijnje over en bouwde dit uit tot de huidige Van wijnen groep.